Priecājamies, ka Jūs interesē temati, kuri interesē arī mūs! 
Lūdzu, izvēlieties tematu, par kuru vēlaties uzzināt kaut ko vairāk, un spiediet Lasīt vairāk.

Daiļliteratūra lieliem un maziem

Daiļliteratūra jeb beletristika (no franču: belles lettres – smalkā rakstniecība) ir mākslas forma, kurā kā izteiksmes līdzeklis tiek lietota valoda. Tā ir literatūra, kurā aprakstītās personas un notikumi ir izdomātas. Vēsturiski izveidojušies četri daiļliteratūras pamatveidi: dzeja jeb lirika, proza jeb epika, dramaturģija un liroepika.

Lasīt vairāk

Pašizziņa

Delfu templī bija rakstīti vārdi, kas ietekmēja visu Rietumeiropas domāšanu: Gnothi seauton – izzini sevi. Grieķu gudrības sākums meklējams pašizziņā. (Grieķu vārds gignoskein nozīmē "redzēt".)

Lasīt vairāk

Antroposofija

Antroposofija ir garīga kustība, kuru 20. gadsimta sākumā izveidoja austriešu filosofs Rūdolfs Šteiners kopā ar saviem sekotājiem. Antroposofijas pamatmērķis ir atjaunot, pilnveidot un piepildīt ar patiesu garīgu saturu praktiski visas cilvēka dzīves sfēras, palīdzot gūt izpratni pašiem par sevi un par to, kas mūs apņem.

Lasīt vairāk


Biodinamiskā lauksaimniecība

Biodinamiskās lauksaimniecības aizsācējs bija austriešu filosofs Rūdolfs Šteiners - 1924. gadā toreizējā Vācijā, Kobervicas muižā Silēzijā, netālu no Breslavas (tagad Vroclava Polijā), kur viņš pirmoreiz publiski nolasīja 8 lekcijas zemniekiem un zinātniekiem par gara zinātnes nozīmi dabai draudzīgas lauksaimniecības turpmākai attīstībai Eiropā un citur pasaulē. 

Lasīt vairāk

Valdorfpedagoģija

Mācību process veidots, vienlaikus un vienādās proporcijās attīstot gribu, jūtas un domāšanu un ļaujot attīstīties un uzplaukt bērna individualitātei. Mācību programma un dienas ritms skolā tiek īstenots ar caurviju prasmēm un dažādu prasmju integrācijas palīdzību, kas sniedz iespēju skolēniem uztvert pasauli kā vienotu veselumu, apjaust cēloņa un seku likumsakarības un ieraudzīt kopsakarības pasaules un sabiedrības attīstībā.

Lasīt vairāk

Kalendāri

Biodinamiskā lauksaimniecība ir zinātne un ilgtspējīgas zemes apsaimniekošanas metode, kas nodrošina augsnes veselību ilgā laika periodā un ļauj novākt ražu, kurā saglabātas visas cilvēka organismam nepieciešamās vielas, kuras savukārt nodrošina mūsu fizisko un garīgo veselību. Marija Tūna, izkopjot Rūdolfa Šteinera teoriju, bija biodinamiskās lauksaimniecības praktiķe. Matiass Tūns ir viņas darba turpinātājs.

Lasīt vairāk